Skocz do zawartości

Jak sensownie zamontować Clariona HX-D2, jakie wzmacniacze?


Roberto_32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam może się nie znam ale :

Masz trochę zbyt trefną furę (mam na myśli oczywiście aspekt stricte, że sobie tak powiem akustyczno-mechaniczny) by rzeźbić tam aż tak mocne klocki. Tym bardziej , że wyczaiłem posiadanie innej osobowej furki w twych rękach może tam zrób sobie Hi end a w T4 poprzestań na standardowym end ?

Oczywiście to Twoje zamiary i kombinacje do których absolutnie Cię nie zniechęcam.

Za 1800 zł (obyś na tej kwocie skończył bo ciąganie sprzętów zza wody jest czasem...bardzo upierdliwe :hyhy: ) można złożyć lepszy tandem niż ten DLS dałeś panie kupę kasy o ile clariona wykombinowałeś w miarę okazyjnie o tyle tutaj trochę ... :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ludzie co z wami. Same jęki, zgrzyty i marudzenie to dźwięki które tutaj słyszę. Drugie auto mam Cabrio i go nie zmienię. W nim dopiero nagłośnienie to porażka. VW T4 mam jako służbowe i koniec. Nie będę zmieniał samochodu bo ktoś uważa że ono się nie nadaje do zrobienia nagłośnienia :hyhy:. Muzyka ma mi umilać czas gdy jadę swoim samochodem i po to to wszystko. Uważam że auto typu mały bus to bardzo uniwersalne rozwiązanie: do pracy, na wycieczkę i nawet na co dzień. Przydało by się czasem żeby ktoś potrafił się skupić na problemie a nie pisał samych negatywnych swoich przemyśleń. To forum powinno służyć pomocą ludziom którzy lubią posłuchać muzyczki i chcą coś zrobić fajnego. Nie po to aby wyłonić spośród nas kto jest najbardziej wyszczekany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to pojmujesz , nie odwodzą Cię od CA lecz o sposobu montażu . Tanie klocki odpowiednio zamontowane i zestrojone zagrają lepiej niż taka Utopia zamontowana byle jak . Montaż to podstawa , a Ty skupiasz się na klockach lecz zapominasz o montażu . Pomyśl teraz co przyniesie Ci montaż (szybka wrzuta) 3 waya ... ori zwrotka , to tylko okaże się jest dobra do pocięcia tego w miarę bezpieczny dla życia głośników ale zagrać to nie bardzo będzie chciało i okaże się że będziesz zmuszony wydać kasę na strojenie tego lub sam się tym zajmiesz (aktywką) ...hmmm tylko poczytaj wpierw temat kolegi o Toyocie Hilux , żeby nie było zdziwienia jak spalisz sobie sam Tweeter :hyhy:

 

PS: gwarantuję Ci że oddając autko do zakładu CA i inwestując te 1800zł tylko do poprawy tego co już masz uzyskałbyś lepszy efekt niż prosta podmiana klocków jaką sobie robisz w aucie lecz kto zabroni bogatemu :)

 

aaaa zaproszenie do Gliwic w sobotę dalej aktualne ... policz sobie to tylko kilkadziesiąt zł (przejazd) , a wrażenia bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chosiiii ??? Mamy z góry pochwalać , że zrobiłeś dila życia kupujac te głośniki, od zakupu do finalnego efektu minie sporo czasu a Ty stosujac szybkie monaże ( znam pośpiech by mieć już wszystko na tacy ale on działa zupełnie na odwrót) na spotkanie pasjonatów którzy sporo życia spędzaja na tym by dopieszczać swoje systemy jakoś nie masz ochoty podskoczyć i porozmawiać i zaciągnąć opinii ?

Wzmacniacz kup sobie Stega MasterStroka pewnie dorówna clarionowi i pozostanie tylko "dostrajać" resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie naprawe ci poradze podjedz jak juz bedziesz mial te grajki do zakladu CA i niech oni to zamontuja , nie bedzie to tanie jezeli bedzie mialo przyniesc efekt bo to nie chce grac nie dlatego ze masz za slabe klocki tylko dlatego ze nie umiejetnie to zamontowales , skoro cie stac na ciagniecie z za oceanu takich klockow i jak widac jestes bardzo nie cierpliwy to zainwestuj tyle samo kasy co na zakupy to w aplikacje i bedziesz zadowolony.

 

W tej zabawie trzeba miec cierpliwosc od roku walcze z aplikacja swojego zestawu , nie wymieniam go tylko poprawiam montarz w tym momencie od tygodnia walcze z ukierunkowaniem lewego tweetera i budowo mu obudowy , od wtorku zaczynam z prawym , pozniej strojenie , kilka dni jazdy i odsluchu i znowu strojenie , zajmuje to duzo czasu mimo ze uwierz mi znam swoj zestaw bo dlugo juz go mam , a ty kupujesz glosniki robisz szybka wrzute od ktorej wlos jezy sie na glowie i oznajmiasz ze jest kiepsko , nic dziwnego , gdyby twoja taktyka sie sprawdzala to jakosc dzwieku poszczegolnych samochodow zalerzala by od grubosci portfela wlasciciela a nie od wiedzy , zapalu i czasu poswieconego na dopieszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc co do kasy to moje Cabrio to raczej nabyte ks sentymentalny produkowany od 92roku. No więc wezmę się za to wygłuszeni drzwi. Najsensowniejsze co słyszałem to blacha aluminiowa 3mm i nitowanie otworów konstrukcyjnych. Z miejsca zamontowania wooferów nie zrezygnuję ponieważ uważam że jest idealne. Średnie idą na oryginalne miejsca na podszybiu tyle że nie pod kratkami a będą miały zrobiony podeścik. :padam:

Tweetery na słupek i cały obity. Lipy nie będzie. Nie wiem czy podjadę zanim to skończę. Moja w ciąży więc nie robię wypadów. Chociaż mnie kusi jak diabli. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca zamontowania wooferów nie zrezygnuję ponieważ uważam że jest idealne

A ja uważam że to miejsce to główna przyczyna (plus słabe wytłumienie) słabej gry tego systemu :/ i nie chodzi tu o to konkretne miejsce tylko o to że zaraz za głośnikiem jest silnik, który negatywnie wpływa na grę woofera :/

 

Średnie idą na oryginalne miejsca na podszybiu tyle że nie pod kratkami a będą miały zrobiony podeścik.

A czy wiesz że głośnik średnio tonowy powinien grać w zamkniętej komorze o odpowiedniej objętości :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tak myślę, jestem prawie pewien że trybiki z zębatek silniczka zjadają mi samogłoski. Nie mam pojęcia o co chodzi. Może o to że głośniki szwedzkie a trybiki niemieckie. A może po prostu zbyt duży kąt nachylenia slimaka do zębatki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada , zanim przyjdą Ci te DLS-y z za oceanu :

Zbuduj sobie podobnego kształtu i pojemności co drzwi komorę z płyty wiórowej (jak nie masz to można to za darmo pozyskać gdyż ludzie często pozbywają się starych mebli) sklej to dokładnie wikolem i skręć na wkręty i .... na tym eksperymentuj przekładając poszczególne woofery;

Wtedy może zaczniesz racjonalnie podchodzić do tematu. Miałem okazję słuchać woofer-ów : R6A, PO650 i UP6i , przeglądałem także ich parametry TS i i jedno i drugie utwierdza mnie w przekonaniu, że woofer R6A zagra z tej trójki najlepiej w 3-way w ..... dobrze przygotowanych drzwiach.

Może jak posłuchasz R6A w tak przygotowanej skrzynce obok drugiego woofer-a w Twoich drzwiach usłyszysz co oznacza dobrze zrobiona kolumna -> gdyż to nie głośnik gra a kolumna (głośnik w obudowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem przekonany w tym momencie co do waszej słuszności o wygłuszeniu drzwi. Zrobię to jak należy - obiecuję.Nie chce mi się jednak wierzyć że woofer z zestawu Iridium nie zagra lepiej od R6A. Niebawem się przekonamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rpberto wybacz ale uważam że nie ogarniesz tego 3-waya samemu. Lepiej byś zrobił inwestując te 1800 zł w pracę kogoś kto się na tym zna. Za tą kasę wygłuszył by Ci konkretnie drzwi i zestroił system ten co masz i było by sii. Tak wsiadasz na głęboką wodę którą ciężko jest ogarnąć w samochodzie (3 way). Rób jak chcesz ale uwierz - szkoda kasy na kombinowanie do tego trzeba dojrzeć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się jednak wierzyć że woofer z zestawu Iridium nie zagra lepiej od R6A. Niebawem się przekonamy.

I tak się sam przekonasz ale pieniądze nie grają i nie wygrywają. Analogiczny przykład :

W zeszłym roku Brown GP zdobył Mistrzostwa Świata F1 zarówno wśród Kierowców jak i konstruktorów i wygrał większość wyścigów nie mając najlepiej opłacanych (więc teoretycznie najlepszych kierowców) pomimo że startował jako jeden z najuboższych team-ów.

Po sezonie team ten został wykupiony cały przez Mercedesa i bardzo dofinansowany (jest to jeden z najbogatszych team-ów) i ...

w tym sezonie nie zalicza się do faworytów i nie wygrywa :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się przekonać i zrobię to. Nie dlatego że nie chcę dać zarobić ludziom którzy się na tym znają. Zapłaciłem za robotę w Audi ponad 5000,00 i uważam że nie jest to taka super robota jak bym sobie wyobrażał. Uważam że w tym samochodzie poświęcę tą kaskę na naukę, zwłaszcza że mam chwilę czasu. Biznes który rozwijam pozwala mi na pewną swobode (na razie). Mam super rozpiskę w instrukcji obsługi, tabelki takie i popisane to wszystko dla ludzi. Muszę sprówować inaczej nie było by zabawy. Namawiam swoją narzeczoną na wizytę w Gliwicach 5 czerwca tak? Nie powiedziała nie więc jak tylko będzie pogoda to wpadniemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc postaram się najpierw zrobić wygłuszenie na tym zestawie głośników. W drugim etapie wrzucę Iridium i napiszę jaka jest różnica między oboma zestawami. No może wooferami, bo o górze nie ma co mówić raczej.

Problem mam tylko ze znalezieniem takiej blachy aluminiowej 3mm. Wszędzie są raczej 2mm maks. Czy ryflowana blacha będzie lepsza sztywniejsza?

Decyzja moja taka zapadła dlatego gdyż ufam że producent tworząc taki zestaw, testował go i dążył do tego aby to pasowało. Zrezygnowałem z kompletowanie rożnych zestawów ponieważ tak będzie właściwiej i tyle.

No i jeszcze jedna sprawa mnie trapi. W drzwiach jest dużo otworów na zaczepy tapicerki. Czy je też należało by jakoś uszczelnić?

Ktoś przerabiał taki temat?

post-4044-1275248486.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie wykombinujesz bo te zaczepy (haczyki) najpierw wchodzą luźno a potem to się zakleszcza właśnie o tą blachę ...jedynie możesz naokoło przylepić jakieś gąbeczki (jak tapicerka siądzie to się dociśnie do nich) .

 

PS: przestrzegam przed zbytnim napakowaniem tam takich gąbek, bo to jest moment jak ten "haczyk" wystający z płata tapicerki ulatuje i lepiej 3x poprawiać (dokładać) niż dać raz za dużo http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif . Dasz za dużo to też będą krawędzie tapicery odstawać ... ehh gdzieś tam już wcześniej wspominałem że to nie jest przyjazne CA autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam tylko ze znalezieniem takiej blachy aluminiowej 3mm

Alublacha 2mm grubości wystarczy, naklej na nią też matę, nituj nieoklejoną stroną na zewnątrz drzwi. I jeszcze jedno - zrób jakąś przelotkę na to metalowe cięgno, potrafi dość mocno skleć się z matą, kawałek teflonowej rurki o małej średnicy spokojnie wystarczy.

W drzwiach jest dużo otworów na zaczepy tapicerki. Czy je też należało by jakoś uszczelnić?

Ktoś przerabiał taki temat?

Najlepszy sposób jaki znam na zapinki to kawałki pianki od paneli podłogowych lub karimaty, takiej turystycznej, do spania. Jedno lub drugie, zależnie od dostępnego miejsca nadziewasz na zapinkę, pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Proszę jak nie wiele potrzeba żeby człowieka zmotywować.

Żebym miał tą blachę kupioną to bym się dzisiaj wziął .

Wierzę wam że warto i dlatego mam zamiar tą robotę wykonać solidnie.

Postaram się też zrobić fotorelacje jakąś z tego wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No i przyszły :). Troszkę później niż myślałem no ale przynajmniej w całości. Został mi niecały miesiąc aby je zamontować. Gdzie kupić przyzwoite maty? do wygłuszenia drzwi oczywiście.

post-4044-024767400 1288013845_thumb.jpg

Edytowane przez Roberto_32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...