Skocz do zawartości

Jak sensownie zamontować Clariona HX-D2, jakie wzmacniacze?


Roberto_32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to powiedz co jeszcze potrzebujesz konkretnie i konkretnie jaki jest max kasy jaka chcesz przeznaczyc na te elementy

Rozumiem ze jak narazie masz clariona i audisona ktory ma zasilic R6A tak ? Wiec potrzebujesz suba i wzmaka do niego , wiec czego oczekujesz od tego suba ??? Mocy , cisnienia , precyzji , szybkosci , twardego basu a moze nizszego miesistego ??

 

[ Dodano: 2010-05-06, 10:54 ]

Co do radi to ja ci sie nie dziwie ze kupiles to radio poniewaz tez bym tak zrobil gdyz jezeli nawet teraz nie wykorzystasz jego potencjalu to moze za rok za dwa ale base juz masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego Clariona osłuchiwałem wśród... Sinfoni (piece), Dego (suby), Focal (wofer), Morel supremo (góra) . Własciciel nadal uparcie twierdził , że :) inne nadal nie dorównują jednostce :) poza tym w 2 way nie była wykorzystana nawet w 50% :) kozacko to pykało :hyhy: .

Co Ci doradzić, montuj DLsy audisona i łap gryzonia . Sam wiem w czym rzecz, wcale nie mam petardowej jednostki a wciąż ...pnę się wyżej w "hierarchii" osprzętowania :hyhy: to błędne koło, wciąż ma zagrać lepiej to logiczne a czasem gra tylko...inaczej wcale nie znaczy lepiej :) .

Twoje sprzęty są nie najgorsze montuj waść i melduj jak gra :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ktoś jednak nadaje na podobnych częstotliwościach.

Martwiłem się już że wszyscy będą się po mnie ciskać że do jakiegoś 10 letniego T4 gość zapodał radio za tyle kasy a nie ma na głośniki.

Mimo ograniczeń finansowych potrzebuje kupić sprawną jednostkę do napędzenia subwoofera i sam subwoofer.

Audison pewnie bedzie do sprzedania więc musze rozpatrzyć jakie wzmacniacze kupić w przyszłości. W sumie to m moim 3-way-u jest zwrotnica na 4-way-e. Subwoofer ma osobno przydzielone i sterowane pasmo dla siebie. Pytanie jedna 6-tka czy 4.1 i 3.1.

Miejsca mam nie wiele bo pod fotelami.

Na stanie posiadam głośnik 10" O2 Oxygen Audio 200W Power 400W RMS Frequency Range:28/500K czułość 91dB (dB/w/m/2,83v) lub

i 10" JBL 1002D dwu-cewkowy. Mam jeszcze Infinity 1004 ale to już 12" więc odpada bo w bagażniku nie chcę wozić zbyt daleko.

Nie bardzo mam pojęcie co się nada ale jestem ograniczony pojemnością skrzynki którą chcę zrobić ze sklejki już przyszłościowo.

Raczej wolałbym żeby sprzętu nie było widać, co by nikogo głowa nie bolała.

post-4044-1273146748.jpg

post-1-1273146748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą się po mnie ciskać że do jakiegoś 10 letniego T4 gość zapodał radio za tyle kasy a nie ma na głośniki.

 

Mój ma 19 lat ...

 

 

Co do suba , jeśli ma być drżenie szyb i foteli, to polecam to co siedzi od baaardzo długiego czasu u mnie czyli REsr10 . W tej większej wnęce zmieści Ci się 20L skrzynka closed , a to temu RE pasuje idealnie (wejdzie tam głośnik grający w górę , więc trzeba trochę luzu od siedzenia zostawić ).

 

PS : Widzę już problem, bo z tego co się orientuję ,jeśli masz podwójny fotel z przodu , to nie masz kieszeni na drzwiach od tej strony , a od strony kierowcy już tak i teraz jak i gdzie zamierzasz zamocować te wofery z Dls'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo witam szczęśliwego posiadacza T4 :hyhy:. To na prawdę samochody w dechę. Miałem kiedyś Playmount Grand Voyager i bez porównania, ale do rzeczy.

Ponieważ jutro prawdopodobnie przyjdą głośniki mam zamiar zerwać półkę w drzwiach kierowcy i zrobić taką półkę z mdf razem z miejscem na woofer. Natomiast od strony pasażera mam zamiar dorobić tylko taki dystans tylko wyprofilowany również z mdf. Tylko dlatego że mam potargany fotel i będę oddawał do tapicera więc poproszę go żeby mi oblepił również te surowe elementy materiałem :) (kolejne kilka stówek). Martwiła mnie jednak wysokość tego miejsca bo to zaledwie 20cm brutto. Skoro ktoś tak ma to zawodowo. Już się cieszę (jak dziecko :?:. Choć jakbym jakieś fotki zobaczył było by na pewno pomocne. Już lukam co to za woofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik ma głębokości 5,25" więc spokojnie wejdzie , a co busa , to ja mam multivana i taki fajny schowek(po lodówce) pod jednym fotelem (pod kierowcą mam drugi aku) , a pojedynczy pasażera jest na obracanej "stopie" .

 

http://obrazki.elektroda.net/19_1273178136_thumb.jpg

 

 

ten fotel , którego widać stelaż jest zaraz za fotelem kierowcy i ma tylko 25cm wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. No więc leje deszcz więc była chwilka czasu i zacząłem się przygotowywać.

Ciekaw jestem jakie oceny wystawią starzy bywalce. Musze napisać iż wygląd budzi pewne kontrowersje to włos na głowie staje dęba. Dawno tego nie czułem mimo iż na razie jest podpięta tylko Alpinka 105i :). Musze jeszcze znaleźć średniaki 10cm i zrobić woofer jak należy i wtedy zapnę Clarionka pod ten zestaw.

Będę musiał zrobić skrzynkę pod głośnik 200w RMS O2 Audio 8". Jakieś porady co do pojemności. Oczywiście skrzynia zamknięta i w miarę najmniejsza jaka może być, bo miejsca nie ma na walające się skrzynki.

post-4044-1274201881.jpg

post-1-1274201881.jpg

post-1-1274201882.jpg

post-1-1274201883.jpg

post-1-1274201884.jpg

post-1-1274201885.jpg

post-1-1274201886.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra będzie. Obszywam kierownicę to za jednym razem mi tapicer dotnie i obklei skórą. Miałem same deski zostawić? Byłem ciekaw jak zagra. To wersja rozwojowa. A to wersja mat bez grzania. Mocny klej i bardzo giętkie więc nie trzeba grzać mają się same zawulkanizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka po całości..... nie odbieraj tego jako atak na siebie ale zrobiłeś po taniości wszystko i najgorzej jak tylko się dało. Mogłeś użyć mdfu zamiast sklejki, obić ładnie ten szpetny dystans- już nie mówię o wyprofilowaniu go w tapicerkę. Wersja bez opalania mówisz? Chyba również i wersja bez wyklejenia wnętrza? Zobaczysz jak ślicznie Ci się zwulkanizuje ta mata jak taśma puści :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans przyklejony do tapicerki - pewnie też klejem :):P Kolego jak chcesz aby to zagrało weź najpierw zrób porządne mocowanie wooferów. Potem zerwij tą matę i kup lepiej już dekarkę która pewnie lepiej się sprawdzi niż te APP. Lecz i nawet dekarka która samo się wulkanizuje wymaga podgrzania bo może spłynąć. Jak nie masz opalarki to weź suszarkę - lepsze to niż nic. Jak nie masz suszarki to weź choćby grzejnik elektryczny z nawiewem - taki przenośny mały. Najlepiej byłyby jednak jak byś zamiast obszywać skórą kierownicę (parę stówek - sam pisałeś) oddałbyś tego t4 do ogarnięcie w jakimś zakładzie CA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kupiłem sobie sześciolitrowego Bentleya i co mam zrobić by palił mi 5,5 litra na setkę " . Potem pojawia się kilku ludków którzy NA PRAWDĘ chcą dobrze dla kogoś i temat...umiera

Z całym szacunkiem :) (sam zaczynam żałować upublicznienia moich niektórych fotek z montażu, choć "besztanie" innych miewa zbawienny wpływ na mnie :P ) ale ...serce mnie boli za tego clarneta :hyhy: .

Idziesz w złym kierunku ale...to już powiedzieli :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...