Skocz do zawartości

Jak sensownie zamontować Clariona HX-D2, jakie wzmacniacze?


Roberto_32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w posiadaniu radyjka Clarion HX-D2.

Radyjko ma w sobie zawodowe zwrotnice na trzy pasma i osobno subwoofer.

Po kilku instalacjach stwierdziłem że sprawdzę czy Clarion zrobił to o czym pisze.

Mam zamiar dokładnie wytłumić drzwi w które zamontuję głośniki niskotonowe min 17cm średnicy.

W deskę średnie tony (najlepiej 10cm śr - bo takie otwory fabryczne) i wysokie tony gdzieś nad głową.

Pytam na forum gdyż troszkę tego sprzętu będzie. Większość jednak zestawów to głośniki ze zwrotnicami które ja już mam w HX-D2. Potrzebuje jakiś komplet głośników i wzmacniacze - pytanie tylko jakie?

Nadmienię że nawet regulację czasów i zwrotnic mam w radiu więc nie potrzebuję w zasadzie żadnych dodatkowych opcji we wzmacniaczu.

Nie bardzo wiem czego szukać. 4 wzmacniaczy dwukanałowych? jednej szustki i mono do woofera? Help?

Pozdrawiam Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hmmm lubie takie sprzety ,jesli chodzi o wzmaki polecam na sredniaka i gore dualmono genesisa super sie sprawdza z clarnetem skoro woofer ma byc min 17 to polecam tec-a ls185 dobrze daje rade w samych drzwiach(bez komorek) tylko jest maly problemik bo do tego glosnika potrzebujesz minimum dualmonoextrem coby go krotko trzymal za r...j wtedy to zagra oj zagra :rotfl: a do tego jakis ls 120 na srodek i ls29 nagore i.... garki same sie pojawia na polce :zdrowko: ... aaaa zapomnialem tak po alledrogich cenach to ok 12-15tysi :/ coz hx nie lubi kompromisow a jak go jeszcze troche popiescic to zagra jak nowy drz 9255SE :P

powodzenia w doborze zabawek

maniek

ps to tylko moja jedna z propozycji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z najwyższej półki (raczej jednostka sterująca) to i otoczenie powinno takie być.Hmm co do wyrobów tec-a, popieram ale z drugiej strony jest parę firm, które można by tu polecić a które mają w swojej ofercie niezgorsze wyroby, choćby phd.Co do wzmaków ja akurat na sekcję tweeter+średniak widziałbym gienka stereo lub choćby mcintosha jednak na dole to już coś z amerykańców typu xtant czy zapco.Tak czy siak propozycji będzie wiele, jeden mianownik - wysokie loty przy dość wysokim budżecie, co nie znaczy że np. konkretny instalator stroiciel nie pójdzie tylko sobie znaną drogą i zrobi coś zupełnie innego za inny budżet - w domyśle mniejszy. :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i ówdzie od czasu do czasu pojawi się własnie tego typu post "Kupiłem sobie sześciolitrowego Bentleya i co mam zrobić by palił mi 5,5 litra na setkę :rotfl: " . Potem pojawia się kilku ludków którzy NA PRAWDĘ chcą dobrze dla kogoś i temat...umiera śmiercią naturalną.

Skoro masz jeszcze dzidzię "prawie na świecie" (elka) to posłuchaj mojej dobrej rady i nie zamierzam być ani trochę złośliwy :zdrowko: wystaw tego clarka na sprzedaż podejrzewam , że przed sezonem ( choć kto kminił ten ma już kompenenty na miejscu) korzystnie go sprzedasz, bo do takiego źródła ceny poszczególnych komponentów zrobią się ...zawrotne. To tak jakbyś kupił najnowszy "wypaśny, wszystkomający" telefon i zamierzal tylko...odbierać rozmowy.

 

P.S. za elektrodą, zestawianie tego radia z Audisonami serii SRX to co najmniej...nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo posiadane autko też nie jest "audiofilskie" i jeśli to diesel , to naprawdę życzę powodzenia , a na domiar złego jak jeszcze jest to wersja "blaszak" , to kup cokolwiek aby tylko zapchać otwory na głośniki , bo zagra to mizernie. Z drugiej jednak strony jak już masz to radio , to kup mocną 6 kanałówkę , potnij to na radiu i graj .... z czasem załapiesz bakcyla , to przynajmniej radio będziesz miał już "na poziomie" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaków ja akurat na sekcję tweeter+średniak widziałbym gienka stereo

jesli chodzi o stereo gienia niestety to tylko stereo dm jest w tym konfigu lepsze(aczkolwiek sam gram teraz na stereo 100 -po malych modach jest na poziomie DM) :P

Skoro masz jeszcze dzidzię "prawie na świecie" (elka) to posłuchaj mojej dobrej rady i nie zamierzam być ani trochę złośliwy wystaw tego clarka na sprzedaż

Panowie po co dołowac kolege !!!! generalnie autor pytal wiec podalem prawie idealny projekt(przesluchany i doceniony)ale wcale tak byc nie musi .Kolega z mojej krainy na zwykłych helixach darkblue zrobil wc-e mistrza kraju i tez te wzmaki daja rade generalnie niestety nie ma recepty w ukladach za pare zloty na to coby dobrze zagralo

bo slyszalem auta za kilkaset tysi ktore bez strojenia nie graly :rotfl: ,wiec moze poszukajmy koledze komponentow z tych juz osluchanych i troszke tanszych na poczatek ,niestety w glosniki (woofer + tweeter na poczatek )bedziesz musial zinwestowac .w 2wey-u proponuje ls185 +neo29 clarek ogarnie ten system ok(warunek dobrze zrobione drzwi)3 wey-a na pioczatek nie proponuje bo ogarniecie go moze pare zeta kosztowac.Oczywiscie sa inne firmy na woofer typu mp czy phd wszystko zalezy od preferencji.Wzamkow troszke jest za "mniejsze" pieniadze moze byc chcby to co podali koledzy + denon+stara alpina ,czy stara seria sonego wszystko zalezy od kasy

Samo posiadane autko też nie jest "audiofilskie" i jeśli to diesel , to naprawdę życzę powodzenia , a na domiar złego jak jeszcze jest to wersja "blaszak"

A co to ma do tego ?tez pomykam dieslem i.... jest calkiem milo .Panie Moderatorze proponuje cofnac sie do swoich poczatków , jak to było!? Tez tak odrazu wszystko wiedzielismy? Proponuje bardziej zachecac i pomagac niz stwierdzac ze bedzie beeee :zdrowko: bo to poprostu nie wypada na tym"stanowisku" , i bez urazy ale takie podejscie powino byc w stosunku do "Nowych",a konstruktywna krytyka to chyba nie bardzo :P

pozdrawimam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można odsłuchać dobrze ogarnięte trio

tec-a ls185

ls 120

ls29

 

Głównie chodzi mi o środek i dół.

 

sorry że tak waliłem się w wątek.

 

"Niedaleko" Wrocka jest napewno jeden tak zrobiony samochod :hyhy:

 

 

 

tylko ze na srodku i na gorze ma f1 alpiny a to troszke inne glosniki zwlaszcza jesli chodzi o wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do tego ?tez pomykam dieslem i.... jest calkiem milo .Panie Moderatorze proponuje cofnac sie do swoich poczatków , jak to było!? Tez tak odrazu wszystko wiedzielismy? Proponuje bardziej zachecac i pomagac niz stwierdzac ze bedzie beeee :P bo to poprostu nie wypada na tym"stanowisku" , i bez urazy ale takie podejscie powino byc w stosunku do "Nowych",a konstruktywna krytyka to chyba nie bardzo :P

 

Co to ma wspólnego, a to że ja posiadam takie auto i wiem ile się trzeba natrudzić ...a i tak ten 2.4D słychać ze hej! To nie jest TDCI czy HDI , tylko zwykły diesel ...głośny jak cholera! Sprawa druga , to ja mam trochę ułatwioną sprawę mianowicie mam wersję multivan (osobowa) , a jak kolega ma blaszaka ... uu tu nawet wytłumienia podłogi nie ma..sama blacha i na to wykładzina ..2mm guma , a w koło blacha i twardy plastik ..marzenie zakładu CA :P

 

Sprawa trzecia na innym forum (elka) zaproponowałem sprawdzone rozwiązanie do takiego autka ...miałem mu to przepisywać tutaj jeszcze raz? Nick mam tam taki sam , funkcję też taką samą , więc sobie skojarzy chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam akurat 2,5TDI 100km ten po Audi 4 cylindry. Wersja Caravelle bez skóry ale podłoga to wykładzina na gumie taka z filcem. 3 rzędy foteli. Jednak woofer chciałbym blisko a mam miejsce pod fotelem pasażera tak 50x30x20cmwysoką skrzynkę.

Bardzo przyjemny i ekonomiczny silniczek. Radyjko zostaje więc sprzęt który założę będzie na jakiś czas i nie wiem jaki więc przy skromnym budżecie chcę maksymalnie wykorzystać kaskę. Sprawę troszkę naświetle. Kupiłem wzmacniacz Audisona SRx 4.1 bo stwierdziłem że za 650 zeta nowy to okazja. Musze poszukać drugiego wzmacniacza i dobrać głośniki. Kable kładę jak do solidnego zestawu więc zawsze później jednostki będę zmieniał pojedynczo jak będzie budżet.

Muszę więc dodać że nabyłem go w przypływie fantazji i raczej nie chcę się z nim rozstawać bo już sobie nie kupię.

Przy okazji bardzo dziękuję za wypowiedzi. Są bardzo pomocne teraz i w przyszłości również.

Do tej pory miałem go zamontowanego w Audi 90 na Hellixie E40 i zestawie 2-way Dego SP-650. Jadnak ostatecznie kupiłem tam Alpinę 105i i na tym zakończyłem z Audi http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif. VW używam w pracy więc codziennie.

 

[ Dodano: 2010-05-05, 22:53 ]

Widzę jednak że więcej krytyki niż pomocy ze strony forumowiczów. Moje myślenie jest proste jak facet. Skoro montuje nie najdroższy sprzęt to zacząłem od radyjka ze zwrotnicą na każdy głośnik osobno sub, bas ,średnie i wysokie tony i powolutku będę sobie kupował i zmieniał klocki w miarę apetytu. Myślę że czeka mnie sporo doświadczeń i zabawy przy tym. Kolejnym atutem takiego przedsięwzięcia jest fakt że nie muszę od razu się starać o kredyt na Matrix-a. Jednak jak skończę to postaram się opisać każdy z kroków. Jak nie mi osobiście to może komuś się przyda. Jutro przychodzą DLS R6A i zaczynam zabawę. Za 650zł z przesyłką można dać myślę :P że to nie przseada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ciebie nie krytykuje , postaram się to wytłumaczyć łopatologicznie :

1) Kupiłeś bardzo dobry odtwarzacz i prawie każdy tak by zrobił gdyby mógł kupić w okazyjnej cenie ale ... ;

2) Aby on pokazał na co go stać potrzebuje osprzętu na jego możliwości. W tej chwili wygląda to mniej-więcej tak jakbyś kupił nowe Porsche 911 i pytał się jakie opony bieżnikowane będą do niego najlepsze. Sam na pewno wiesz że na takich oponach nie mógł byś się rozpędzić do prędkości maksymalnej, kierowalność takiego wehikułu była by bliska zeru w przeciwieństwie do markowych opon i tym samym prawie każdy zadbany np. Fiat Coupe wyprzedził by Twój bolid .

Oczywiście masz prawo gdyż jest to Twoja suwerenna decyzja kupować co chcesz jednak każdy tu chciał Ci doradzić jak dobrać sprzęt aby to grało na miarę możliwości tego odtwarzacza. Oczywiście dobry system można zrobić także wykorzystując woofer-y R6A ale ....

trzeba mieć OLBRZYMI bagaż doświadczenia, sprzęt do strojenia i wiedzę teoretyczną.

Czy można to zrobić samemu ? -> pewnie tak chociaż większość z Nas na tym forum ciągle goni swojego gryzonia i jeszcze go nie dopadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc ja jestem jakiś dziwny ale wolę jeździć okazyjnie kupionym Porsche na bieżnikowanych oponach niż nowym Fiatem Punto mimo, że nie mogę się rozpędzać do maksymalnej prędkości.

Wiem że przy sprzęcie który założę w tej chwili nie usłyszę co mogę usłyszeć.

Uważam jednak że nie będę słuchał słabiej, niż bym posiadał radio niższej klasy prawda?

Sam fakt że na każdy głośnik przypisze odpowiednio jemu dedykowane pasmo to już dużo.

Ciągle ktoś mi odradza to radio zamiast spróbować podpowiedzieć co zrobić aby to jakosik grało.

W każdym bądź razie czekam dzisiaj na R6A i biorę się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...