Skocz do zawartości

Proźba o rade i doradzenie czegoś :D


reikeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b5 sedan, w którym stworzyłem mała instalacje co można zobaczyć w linku pod moim profilem ale nie do tego dąże, mianowicie posiadam Oriona 8002 który puki co napędza JBL-a power 1222. Niedawno byłem na pomiarze termlabem i wszystko co dało sie wykrzesać to 139,5dB nie wiem jakim códem na subie 400w i sedanie ale dało rade. Tu nasówa sie moje pytanie bo chce wymienić suba na troche mocniejszego oczywiście 12' tak jak ten jbl, przegladam czytam ale jest tego mnustwo, na forum jest pewnie dużo osób co przerabiało kilka subów bawiać sie w ciśnienie dlatego chciałbym sie was poradzic, jaki sub mogli byście doradzić aby ten mój orion ( 800w 4ohm ) dał rade go rozbujać i wytworzyl wieksze ciśnienie niż jbl, powyżej 140dB i za w miare rozsądne pieniądze. Czekam na wszelkie wskazówki, rady, podpowiedzi i z góry dziękuje :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba masz dobrego tylko wzmak słaby, i kiepskie auto, na tym głośniku zrobiliśmy 144,5 db w Hatchbacku zasilanie precision power dcx1500,

jeśli chcesz zmienić suba na inny proponuje coś ze stajni RE, tylko że głośnik który ma wiekszą moc rms - jest trudniejszy do rozruszania, bedzie trzeba zmienić wzmak na coś mocniejszego, szczerze powiedziawszy sedan to kiepski samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem niestety ze sedan to ciężkie auto do takiej zabawy ale w tym sezonie bedzie bo na nastepny mam zamiar zmienic na HB wiec bedzie lepiej. Mocniejszy wzmacniacz no nie wiem mi sie wydaje ze ten daje rade bo znamionowo w mostku ma 800w rms przy 4ohm a sub ma o polowe miejsza moc, ale moze sie myle, myślałem nad jakimś subem 500-600w ale może jestem w błędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze określ budżet, bo w cenie do 1000zł ( dla przykładu) z nowości cieżko coś wybrać, z używek można coś trafić, kumpel ma na sprzedaż Mtx 9512-44 ale do tego to bankowo masz za słaby wzmak, jeśli chodzi o zawody, za 2 tygodnie jest impreza na Bemowie, idż popatrz, pogadaj z ludżmi, posłuchaj,

Tak po za kolejnością, na ile hz masz zrobioną skrzynke, wogóle b-r czy zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozgladam sie tak za sube max do 1000zł który zagra lepiej pod tym wzmacniaczem co mam bo to już bym zakup na dluzszy czas i nie chce go zmieniać bo jestem z niego zadowolony, calosc ma spelniac zadanie takie zeby grało na codzien a jak sie podkręci to troche wiecej niż teraz dmuchało. Skrzynia jest z BR szczelinowym strojona na 38-40Hz coś koło tego. Jbl tez ma 2x2ohm i jest podpięty w 4ohm, przy pomiarze orion byl na full praktycznie czyli power dostal drugie tyle mocy, ale myśle że jak na sedana i takie klocki to wynik i tak nieglupi, ale chciałbym przekroczyć te 140dB :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie ot chyba idzie ale miejsza :P poważnie za 10 min prąd już był, to ładnie :P

 

Nie wstydzioch czy nieśmiały tylko rano następnego dnia jadąc do pracy wpadłem na pomysł aby coś wymienić żeby było lepiej, a wiec wymyśliłem że może zmienić suba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...